Через поширення коронавірусу у світі 12 березня в Україні розпочався карантин. Про це днем раніше оголосив уряд новопризначеного прем’єра Дениса Шмигаля. Обмежувальні заходи по всій країні триватимуть до 3 квітня.
В Україні офіційно повідомляли лише про один зареєстрований випадок зараження коронавірусом (ввечері 12 березня у МОЗ заявили про ще два зафіксовані випадки захворюваності - MS.). Але влада готується до можливого поширення захворюваності, спричиненої вірусом.
«Сьогодні не йдеться про те, що ця епідемія обійде нас. Ми розуміємо, що в світі ця епідемія розвивається. В Україні вже є перший зареєстрований випадок, це означає: епідемія вже фізично тут. Питання в тому, щоб якомога м'якше пройти цей період», — сказав прем’єр-міністр під час брифінг у Києві.
Карантин в Україні
Під час карантину забороняється:
- Відвідувати заклади освіти (карантин вводять в усіх навчальних закладах — дитсадках, школах, позашкільних закладах, училищах, коледжах, вищих навчальних закладах).
- Проводити масові заходи, у яких беруть участь більше 200 людей. Це не стосується заходів, які потрібні для забезпечення роботи органів влади та місцевого самоврядування. Спортивні заходи можна проводити без глядачів (уболівальників).
Але не всі міські влади дослухалися до рішення уряду та вирішили впроваджувати лише частину обмежень. Міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що в місті на три тижні закриють театри, розважальні центри та цирк, а школи і дитсадки закривати не будуть. Не закривати дитсадки і школи поки вирішили й у Черкасах, але все ж запровадили деякі обмежувальні заходи. У Запоріжжі міська влада вирішила запровадити карантин для всіх навчальних закладів, окрім дитсадків.
Пізніше в Міністерстві охорони здоров’я України розкритикували відсутність карантину у школах Харкова. Під час брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що невиконання відповідної постанови Кабінету Міністрів загрожує кримінальною відповідальністю. «Міністерства і органи виконавчої влади будуть звітувати щодня МОЗ про стан виконання постанови про карантин. МОЗ передаватиме цю інформацію Кабміну. Ми разом з інформацією будемо надавати пропозиції, як реагувати на тих, хто не виконує постанови Кабміну», — сказав пан Ляшко.
Очільник міста Конотоп Сумської області Артем Семеніхін підтвердив MediaSapiens, що постанова уряду про запровадження карантину на регіональному рівні дійсно має рекомендаційний характер. Він пояснює цю суперечність правовою колізією. «Так чи інакше, ми в нашому місті вже виконали рекомендацію, запровадили карантин та навіть завезли тести для діагностики коронавірусу, хоча в багатьох містах районного значення їх ще немає. Перша партія тестів складає поки що 25 штук», — додав міський голова.
Комментариев нет:
Отправить комментарий